| tisk
úvod > Pro dětské pacienty > Jak se vyšetřuje skolióza

Jak se vyšetřuje skolióza

Na ambulanci

Nejdříve tě vyšetříme na naší ambulanci, kam tě pošle s rodiči dětská paní doktorka. Uděláme si rentgenový snímek a zjistíme, jak závažná tvá skolióza je. Pokud se tvá skolióza dá léčit bez operace, tak ti doporučíme rehabilitační cvičení nebo korzet. V těchto případech tě budeme zvát na kontroly jednou za půl roku.

Na oddělení

Pokud je ale tvá skolióza těžší a musíme uvažovat o operaci, tak tě pozveme na třídenní pobyt u nás v nemocnici. Během tohoto tvého pobytu si doplníme všechna vyšetření, která potřebujeme znát, abychom se mohli správně rozhodnout o tvé další léčbě. Většinou se dělají nové speciální rentgeny, testy krve a vyšetření tvých plic. Až na malé píchnutí při odběru krve tě nic z těchto vyšetření nebude bolet a nemusíš se tohoto pobytu u nás bát.

Během tohoto pobytu se také seznámíš nejen s lékaři a sestřičkami, kteří tě budou později ošetřovat, pokud přijdeš na operaci, ale také s dalšími dětmi, které mají také skoliózu. Tak se také nejlépe dozvíš, co tě čeká a jaký průběh bude mít tvá léčba po operaci.

Na závěr tvého pobytu u nás si s tebou a tvými rodiči společně sedne ošetřující pan doktor a vysvětlí vám, jaký postup léčby bude následovat. Pokud se bude uvažovat o tvé operaci, pak ti vysvětlí, jakým způsobem je nejlepší tě operovat a kdy na operaci přijdeš. Během tvého pobytu ti vše také vysvětlí i naše paní psycholožka, na kterou se můžeš obrátit s jakoukoli otázkou či problémem.

Tvůj pobyt se ti pokusíme zpříjemnit možností bezplatného sledování televize a dostupným wi-fi připojením.