| tisk
úvod > Pro dětské pacienty > Můj korzet

Můj korzet

Léčbu korzetem používáme tehdy, jestliže nedokážeme skoliózu zastavit rehabilitačním cvičením a na rentgenovém snímku je vice než 20 stupňů.

Korzet se dělá podle sádrového odlitku, který ti odebere protetik na jeho ambulanci. Odebrání odlitku nebolí, nemusíš se bát. Podle něj pak protetik v několika dnech zhotoví ortézu, která se skládá ze dvou částí. Po naložení na tělo se tyto části spojí suchými zipy. Pod korzet se obléká bavlněné tričko bez švů, aby se tvá kůže neotlačila.

Většinou se korzet nosí celý den a v korzetu i spíš. Tedy celkově jej budeš nosit 23 hodin denně a budeš jej odkládat jen na hodinu denně. Tato hodina slouží k ošetření kůže pod korzetem a ke cvičení bez něj.

Korzet ponecháváme u dětí do doby, než jejich kosti úplně vyzrají, což je kolem 16. – 17. roku věku. Do té doby tě budeme kontrolovat každého půl roku. Je pravděpodobné, že ti tvůj korzet budeme muset jednou nebo vícekrát vyrobit znovu. Především proto, že se tvé tělo změní tvým růstem a korzet ti může být malý.